Bio balzámy na rty

V rámci prevence doporučujeme používat bio balzámy na rty Biorytmus, a to i pod make-up. Zabraňují suchosti a popraskání pokožky rtů. Bio balzámy na rty dodávají rtům úplný komfort, vyživují je, tonizují, zvláčňují, zvyšují jejích pevnost a pružnost a chrání před dehydratací a popraskáním. Před odchodem z domu si rty vždy namažeme balzámem na rty.

Bio balzámy na rty od společnosti Biorytmus svým optimálním zastoupením mastných kyselin, vitamínů a dalších důležitých látek hydratují, vyživují a poskytují naším rtům spolehlivou ochranu před negativními vlivy okolního prostředí.

Rty obsahují velké množství nervových zakončení a jsou tak velmi citlivé na teplo, chlad, tlak. Neobsahují mazové a potní žlázy a proto často dochází k jejich vysychání a popraskání. Další věc, která může zhoršit problém rozpraskaných rtů je časté olizování. Ačkoli to může vytvářet pocit, že slinami snížíme suchost, ve skutečnosti si zaděláváme na chronický problém. Sliny obsahují trávicí enzymy a sůl, která právě napomáhá opětnému vysoušení. Kousání rtů jako další nevhodný zvyk může také poškodit a vést k rozpraskání.
Rty jsou používány v mnoha různých aktivit – používáme je ve výrazu tváře, když mluvíme, když jíme, když pijeme, a když se líbáme. Je důležité, aby naše rty byly měkké, pružné a zdravé.
Pokožka rtů je velmi zranitelná, stejně jako pokožka očních víček. Nevylučuje maz a pot a rychle vysychá. Neobsahuje pigmenty, a proto je zbavena přirozené ochrany proti ultrafialovému záření. Pokožka v oblasti nosoretního trojúhelníku začíná často stárnout dříve, než pokožka okolo očí. Právě tam se objevují první vrásky a pokožka ztrácí pružnost. I v mladém věku se mohou rty loupat a praskat následkem nesprávné nebo nedostatečné péče.

Zobrazeno 8 výsledků